V POHÁRU SE NAŠTĚSTÍ PŘEKVAPENÍ NEDĚLO, PRVNÍ BRANKY SI ZAZNAMENALI I NOVÁČCI A TREFIL SE TAKÉ 2X DAN TICHOVSKÝ

02.08.2021

Počasí nic moc na léto, a čekal nás v nové sezoně první vstup mužů v první kole poháru do zápasů v Kuksu, kde jsme čekali, že dostaneme trochu nakopáno. Ale ještě to šlo :)

Soupeř hraje nejnižší soutěž pod naši. Bohužel proroctví předešlého článku se projevilo v praxi, když před zápasem jsme čítali 16 jmen na soupisku zápasu, následně přišli 3 omluvenky, takže na lavičce zůstali dva ,,nejmladší" borci připraveni zasáhnout pomoc týmu.

Začátek zápasu začal z naši strany vlažně, asi seznamování :) ale postupně jsme se dostávali do tempa a šancí.

Do 15 minuty jsem si vypracovali tak tři slibné šance, ale bez gólového efektu, ta gólová přišla až v 17 minutě, kdy úvodní branku vstřelil DAN TICHOVSKÝ. 1:0.

Pak jsme byli ,,na koni", ale přišla za 3 minuty hrubka v obraně, kterou soupeř potrestal a srovnal na 1:1.

Naštěstí na mokrém terénu jsme se sice stále trochu seznamovali, ale byli lepší než soupeř a zaslouženě v 26 minutě skórovali, když se napřáhl PEPA ŠPŮR a vymetl pravou zadní pavučinu rohu branky čímž jsme opět převzali vedení na 2:1.

Do poločasu se ještě trefili nováček v týmu DAN JÁKL a svou druhou trefu zaznamenal DAN TICHOVSKÝ, takže jsme do kabin odcházeli s vedením 4:1.

Druhý poločas jsem nastoupili bez změn:

V brance 1 ROMAN CHLEBORÁD, dále 3 STANDA JIRÁSKO, 5 DAN TICHOVSKÝ, 6 ONDŘEJ HLUŠIČKA, 7 TOMÁŠ KRÁKORA, 8 PEPA ŠPŮR, 10 TOMÁŠ DUŠÁNEK, 12 DAN JÁKL, 13 MARTIN PLCH A 15 VOJTA ZVELEBIL.

Začátek druhého poločasu byl vlažný, jako by nám stačilo vedení z prvního poločasu, ale trenér nabádal ke zvýšené aktivitě, neboť soupeř oživil hru do 69 minuty celým pětičlenným střídáním, kde hlavně střed začal více ,,zlobit" díky hostujícímu Gorolovi.

V 74 minutě jsme vystřídali mi oba naše náhradníky, kde za Martina Plcha šel s 11 Milan Kutík do útoku a za velmi dobře hrajícího Tomáše Dušánka šel s 18 Jakub Daniel.

Hned na to jsme si vytvořili 2 ne-li 3 gólové šance, přišla až v 79 minutě, kdy se prosadil po druhé v zápase DAN JÁKL a zvýšil tak na 5:1.

Po té v 83 minutě Daniel poslal míč do běhu ONDŘEJOVI HLUŠIČKOVI, který se tak zapsal také mezi střelce a upravil tak skóre na 6:1 a jako nováček to má stejně jako Dan Jákl za lahvinku do kabiny, i Tomáš Krákora to má za lahvinku, pač dostal poprvé kapitánskou pásku :)

Soupeř ještě dostal od rozhodčího šanci skórovat v 85 minutě z penalty na konečných 6:2.

Tímto postupujeme do 2.kola, které se bude hrát 1.9. ve středu u nás na hřišti v Huntířově od 17,15 hodin a to s vítězem zápasu Mladými Buky, kde zvítězili v Kunčicích 2:1.

Zápas nepatřil mezi ty nejkrásnější, ale my splnili co se od nás očekávalo, nováčci v týmu se zapracovávají dobře. Další zápasy se ukáže jak moc dobře. Stále je na čem pracovat, rozhodně jednou výhrou to nesmí končit. Musíme chtít vyhrát všechny zápasy a doufat, že se všichni více semkneme jako tým a půjdeme za vítězstvím všichni naproti. Vše bude znát určitě tréninky a nasazením každého hráče v zápasech. Před zápasem jsem řešili post stopéra, ale ten asi máme nyní vyřešený. Rozhodně se nám podařilo ,,zpevnit" střed zálohy, který nám dříve dělal trable. Musíme říct, že nové tváře v týmu se v zápase zapsali dobře a nemluvíme jen o těch co dali góly. Opakuji, i přes početnou soupisku týmu počítáme se všemi a je to jen na každém hráči, jak moc chce s nám společně bojovat za Vítěznou.

V nejbližší době čeká muže jak tréninky v úterý a ve čtvrtek od 18,00 hodin, tak hlavně důležitější první zápas nové sezony 2021/2022 v sobotu 7.8. od 17,00 hodin v Hostinném.

Výhru někteří hráči oslavili ,,tataráčkem" jak je zvykem, Vítězná ,,frčí" na syrovém masu, aby si pak vychutnala i zápasy :)