ZÍTRA PRVNÍ MISTRÁK MUŽŮ DOMA SE STRÁŽNÝM

27.03.2020

Tak asi tak by měl začít článek na první jarní pozvánku našeho zápasů, kde měli doma naši muži vyzvat Strážné, bohužel si kvůli všem odložení můžeme leda tak připomenout poslední zápasy s tím to soupeřem.

17/8/2019

TJ Strážné - Sokol Vítězná 1:3 (0:0)

Branky: Plecháč - Špůr 2, Andrle. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (Krákora). Diváků: 80.

V prvním zápase na domácí půdě začalo Strážné ve slušném tempu a vytvořilo si několik slibných šancí. A když byl vyloučen hráč hostů Krákora, zdálo se že o osudu zápasu je rozhodnuto. Jenže domácí opět neproměňovali a hosté je z protiútoků trestali. Ještě po snížení na 1:2 svitla domácím naděje, ale hrubé chyby rozhodly. Statečně hrající Vítězná to v deseti hráčích dotáhla do vítězného konce.

Že jsou někdy zápasy ,ve kterých máš územní ,někdy i početní převahu ,máš několik tutových šancí ,nedáš a nakonec prohraješ ,to k fotbalu patří. ale že nás se to bude držet už několik zápasů včetně konce jarní části, to už normální není.

Včera už ve 12.minutě poslal rozhodčí Seidl hostujícího Krákoru předčasně do sprch a všechno vypadalo ,že to bude pohodový zápas.Vytvářeli jsme si šance ,Vítěznou nepouštěli téměř za půli a ještě při šesté tutovce věřili,že to tam musí spadnout. Ale do poločasu nespadlo . I začátek druhé půle byl podobný ,ale když v 5.minutě jsme opět neproměnili" samostatný nájezd" ,hosté udeřili.Odkrytá obrana , ztráta míče na soupeřově půlce a rychlý protiútok ,ktarý Špůr krásně zakončil . 0 : 1 . Ještě jsme to nevzdávali a neustále ohrožovali branku hostí ,ale místo vyrovnání opět stejný hráč dorážel do prázdné branky po individuální chybě v naší obraně. A to už nevypadalo dobře. J.Plecháč sice ještě v 76.minutě vykřesal jiskru naděje , vrhli jsme všechno do ůtoku , ale výborně hrající Andrle naší planou snahu ukončil. 1 :3 to jsme si snad ani nezasloužili , ale fotbal se hraje na góly a ty my nedáváme.

30/3/2019

Sokol Vítězná - TJ Strážné 2:1 (1:1).

Branky: Plch, Andrle - Grégr. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:3. Diváků: 50.

V prvním poločase se hrál vcelku vyrovnaný zápas, domácí se v 14 min dostali do vedení, ale to jim vydrželo pouze 4 min., kdy hosté po přímém kopou stav srovnali na 1:1. Tento výsledek vydržel až do konce poločasu. Do druhé poloviny zápisu vstoupily domácí aktivně a vytvářeli si daleko více brankových příležitosti než hosté a jednu z nich v 60 min proměnili a šli tím do vedení 2:1. Toto vedení se jim už nepodařilo navýšit i když několik situací po gólu přímo volalo. Hosté zahrozili pouze z rohových kopů v závěru utkání, ale domácí stav udrželi a dá se říct že i zaslouženě zvítězili.

Ve dnech kdy u nás ještě neskončila zima a řada našich hráčů měla poslední " sněhové" akce , jsme přijeli do Vítězné na poměrně solidně připravený trávník. Ale i na domácích bylo znát,že na přírodní trávě toho mnoho nenahráli. A tak podle toho vypadala i hra . Nakopávaná před branku soupeře a boj o každý balon,který byl většinu času ve vzduchu. Osobním soubojům pak napomáhá malé hřiště a oko diváka pláče.

Velice vyrovnaný zápas pak rozhodly dva rychle a dobře vhozené auty domácích ,po kterých do naší nesoustředěné obrany skórovali. Za nás ještě v první půli vyrovnával z trestného kopu T.Grégr. Byla velká škoda ,že ještě v prvním poločase jsme nevyužili některé šance a nešli do vedení.Ve druhé půli nás totiž už domácí svojí zlepšenou hrou do velkých šancí nepouštěli. Škoda ,remíza by zápasu asi slušela víc , ale nemáme nic. Teď už se budeme jen zlepšovat.