PRO MUŽE PROHRA V TŘEMEŠNÉ JE JEŠTĚ KRUTÁ, ŠANCE NA MNOHO BRANEK BYLY, DOSTALI JSME ALE ZBYTEČNĚ PRVNÍ DVĚ BRANKY

30.08.2021

Na nedaleké derby přes řeku Labe a přehradu Les Království do Bílé Třemešné jsme zajížděli v sobotu 28.8. kde jsme se utkali již od 14,00 hodin.

Již před zápasem jsme se báli kdo vůbec nastoupí (marodi: Pepa Špůr 2-3 týdny ještě/ Dan Tichovský 2-3 týdny také / Hlavatý Martin krom stopky na tento jeden zápas nebude ještě asi jeden týden / Patrik Žák 1-2 týdny ještě/ Martin Plch) do toho z nejasný důvodů se stále nezapojili Erik Pivoňka a Vojtěch Jakl, ve které ztrácíme důvěru, že by nám kdy chtěli nějak pomoc. A bohužel Vláďovi Křížovi ujel vlak a Milan Kutíku si spletl čas utkání, a další netřeba už asi psát, sečteno podtrženo, rovná se jedenáct statečných, který makají jeden za druhého, za náš tým i přes to vše, i přes svá zranění, někteří zatejpují a obváží nohy, těm patří velké poděkování a uznání. Na rovinu, na takové hráč kteří se ani nedokáží vyjádřit a nebo se do teď neukázali, když nám ,,teče do bot" se nemůžeme spolehnout, proto pokud se nezapojí tuto středu nebo max v sobotu 4.9. tak s nimi už náš klub nebude dále počítat.(Upřesňuji, nemluvím o marodech a o těch, kteří se chovají dospěle a mají stejnou zodpovědnost jako ostatní za náš tým.)

Naštěstí mohl pomoc Kuba Pacák, který se ukázal jako velmi platným hráčem, kdo ho zná, nic nevypustil, a když říkal, že bude rád, že když odehraje poločas, tak on dal celý zápas v pohodě, prostě i po té ,,delší" pauze je na tom velmi dobře a může jen některým ukázat jak se hraje fotbal v dobré kondici. Na lavičce zůstal připraven nastoupit pouze Jakub Daniel, který do poslední chvíle čekal, zda bude muset někoho vystřídat, aby tam nešel zbytečně brzy, i když pak se mu ani nechtělo už ani na těch 5.minut .-)

V zápasech a derby se nezná kamaráda na hřišti, proto některé souboje hlavně domácí nevypustili a my byli trochu na podmáčeném terénu otloukánky, když nominovaný sudí z Jičínska hodně soubojů pouštěl až zbytečně do extrémního dohrání. Můžeme být rádi, že všichni dohráli, bohužel již na středu někteří hlásí, že asi tejpování a obvazy nebudou stačit, přesto dorazí a nenechají tým ve štychu.

(K těm od soupeře, příště víme jak hrát na vás, když se neumíte ani chovat slušně.)

Zápas začal dobře, vypracovali jsme si dvě pološance, pak přišla bohužel v nevhodnou chvilku chyba, kdy při odkopu od branky se pod-smekla noha a míč po zemi letí k prvnímu proti hráči, který se nemýlí, no, a když vezmeme celý zápas, tak jako by se každý míč odrážel převážně jen k soupeři.

My se po gólu ještě snažili dostat do hry, naše hra oproti ve Strážnými byla daleko lepší, více jsme byli v pohybu, důraznější, dovolili jsem si více, spřesnili přihrávky, jen ta branku blíž k hospůdce se ne a ne trefit, furt nám to lítalo okolo, šance ale byli dát i gól. Bohužel místo kontaktní branky přišel lehký centr z levé strany do vápna za penaltu, a tam náš bek si vzal menší kopačky a jeho hlava dělila míč jen centimetry, aby jej odhlavičkoval, ale nedosáhl a přistálo to soupeři do šance, kterou opět proměňují. Běží 26 min. a prohráváme 0:2.

Poločas se dohrál opět s šancemi na obou stranách.

Druhý jsme nastoupili bez změn :)

Vstoupili jsem aktivně, vytvořili několik šancí, ale furt ne, a ne. A tak 62 min. a domácí zvyšují na 3:0. Po zápase. No ještě ne, i přes vše jsem chtěli tu branku dát a ne jednu. Hraje se až do konce. Ale i díky Romanovi v brance můžeme být rádi, že pustil za svá záda už jen jednu šanci domácích, ale to se ještě před tím trefil Tomáš Dušánek. Bohužel to byla již 86 min. a to už bylo málo na ,,vyrovnání nebo zvrat" zápasu.

Prohra 4:1 je na jednu stranu krutá, ale když vezmeme co ještě Roman vychytal, tak můžeme být rádi, že jsme více branek nedostali. Na druhou stranu, ,,kdyby nebyly ryby, nebyly by rybníky", tím chci říct, kdyby jsem vstřelili první branku my a nebo více proměnili své šance, tak jak to mohlo asi skončit. Ale to je kdyby...

TJ SOKOL Bílá Třemešná - Sokol Vítězná 4:1 (2:0)

Branky: Jákl M. 2, Hendrych, Jákl J. - Dušánek. Rozhodčí: Pšenička. ŽK: 0:1. Diváků: 55.

V podkrkonošském derby šli od úvodních minut za vítězstvím domácí. Ty poslal do vedení už po sedmi minutách Hendrych, jenž využil chybné rozehrávky soupeře. Ve 26. minutě si pak vyhovělo bratrské duo Jarka a Mates Jáklovi, když po centru prvně jmenovaného zvyšoval třemešenský kanonýr na 2:0. Začátek druhé půle se povedl lépe hostům, kontaktní branku ale ze dvou příležitostí vstřelit nedokázali a přišel trest. V 62. minutě se do míče opřel muž čtvrtečního tréninku Jarda Jákl a po jeho trefě bylo o vítězi prestižního derby rozhodnuto. V úplném závěru nejprve z řady šancí přidal čtvrtý třemešenský gól Martin Jákl a čestný úspěch za hosty zaznamenal Dušánek.

Z DERBY PROTI VÍTĚZNÉ bereme tři body za vítězství 4:1 po poločase 2:0 Dvougólový náskok nám zajistily trefy Radka Hendrycha a Matese Jákla, mrzelo brzké zranění Honzy Zivra Start do druhé půle nebyl ideální, ale třetí gól Jardy Jákla snaživého soupeře definitivně položil. Čtvrtou trefu přidal Mates Jákl a hosté zaznamenali čestný úspěch v úplném závěru bojovného utkání Nulu by si přitom Feťas v bráně zasloužil.